YRKESBEVIS.COM

startsida

nyheter

aktuella kurser

information

utbildningsanordnare

kursplaner

om tcyk

för kursledare

kontakt

YRKESBEVIS.COM
YRKESBEVIS.COM
UTBILDNINGSANORDNARE

Nedan hittar du en lista på samtliga av TCYK godkända utbildningsanordnare.

Sortera efter:


Akademi Båstad - Båstad
Box 1135 Kontakt: Fredrik Thomée
269 22  Båstad Mobil: 070 - 989 25 74
Tel: 0431-776 50 Email: fredrik.thomee@akademi.bastad.se
Fax: www.akademi.bastad.se



August Kobbs gymnasium Göteborg, Burgårdens utbildningscenter - Göteborg
Skånegatan 40, Box 5440 Kontakt: Lars Lindberg
402 29  Göteborg Mobil: 076 5831051
Tel: Email: lars.lindberg@educ.goteborg.se
Fax: www.goteborg.se/wps/portal/burgardenutbcentrum



Bostads AB Poseidon - Angered
Box 1 Kontakt: Lennart Wahlstedt
424 21  Angered Mobil:
Tel: 031 332 10 67 Email: lennart.wahlstedt@poseidon.goteborg.se
Fax: www.poseidon.goteborg.se



Folkuniversitetet - Mölndal
Flöjelbergsgatan 1 C Kontakt: Helena Larsson
431 35  Mölndal Mobil:
Tel: 0303 376056 Email: helena.larsson@folkuniversitetet.se
Fax: www.folkuniversitetet.se/goteborg



Forslundagymnasiet - Umeå
Forslunda 1 Kontakt: Kerstin Fahlman-Noord
905 91  Umeå Mobil:
Tel: 090 164163 Email: jonas.stenlund@umea.se
Fax:



Fröjas Trädgårdar AB - Östersund
Box 3092 Kontakt: Cecilia Wiklund
831 03  Östersund Mobil: 070 690 23 93
Tel: 070 690 23 93 Email: info@frojastradgardar.com
Fax: www.frojastradgardar.com



Gamlebygymnasiet - Gamleby
Gamlbygymnasiet Kontakt: Christina Alenfelt
594 32  Gamleby Mobil: 0734-14 21 11
Tel: 0493 14200 Email: christina.alenfelt@gamlebygymnasiet.nu
Fax: 0493 13052



Göinge Utbildningscenter - Sibbhult
Källgatan 12 Kontakt: Andreas Hügard
289 72  Sibbhult Mobil: 0709 53 64 31
Tel: 044 755 64 00 Email: guc@ostragoinge.se
Fax:



Hermods AB - Karlskrona
Bubbetorps Gård Kontakt: Ingemar Olofsson
371 48  Karlskrona Mobil:
Tel: 0455 375526 Email: ingemar.olofsson@hermods.se
Fax:



Himmelstalundsgymnasiet - Norrköping
Box 713 Kontakt: Jonas Andersson
601 16  Norrköping Mobil: 070 6845315
Tel: 011 283300 Email: jonas.b.andersson@lio.se
Fax: 011 283310 www.nbg.nu/himmelstalundsgymnasiet/hem/



Hvilan Utbildning AB - Åkarp
Kabbarpsvägen 126 Kontakt: Hans Strömberg
232 52  Åkarp Mobil: 073 352 5946
Tel: 040 - 46 37 04 Email: hans.stromberg@hvilanutbildning.se
Fax: 040 - 46 37 50 www.hvilanutbildning.se



JD Markkonsult AB - Degerfors
Hälsingegatan 6 Kontakt: Jan Dahlbom
693 35  Degerfors Mobil: 070-530 96 60
Tel: Email: jan.dahlbom@telia.com
Fax: www.jdmarkkonsultab.se



LB Andersson Trädgård AB - LUDVIKA
Box 183 Kontakt: LarsBertil Andersson
771 24  LUDVIKA Mobil: 070 - 551 28 71
Tel: 0240-59 23 00 Email: larsbertila@live.se
Fax:



Lillsjöns Trädgård AB - Bålsta
Dragrännan 2 Kontakt: Lena Biärsjö
746 50  Bålsta Mobil: 070 777 82 32
Tel: 0171 580 50 Email: info@lillsjons.se
Fax:



Marbit AB - Sundbyberg
Järnvägsgatan 5 Kontakt: Claes-Göran Lyktberg
172 75  Sundbyberg Mobil: 073-983 23 01
Tel: 08-623 03 75 Email: clas.lyktberg@bsotradgard.se
Fax: www.marbit.se



Mice Trädgårdstjänster - Göteborg
Allmänna vägen 12 C Kontakt: Mia Cederlöf
414 60  Göteborg Mobil: 073 6505449
Tel: Email: mia.cederlöf@telia.com
Fax:



Munkagårdsgymnasiet - Tvååker
Björkängsvägen Kontakt: Bo Andersson
430 10  Tvååker Mobil: 0722-11 96 70
Tel: 0340 - 48 09 33 Email: bo.andersson@regionhalland.se
Fax:



Naturbruksgymnasiet Dingle - Dingle
Kustvägen 12 Kontakt: Richard Lundquist
450 52  Dingle Mobil:
Tel: 0524-282 81 Email: richard.lundquist@vgregion.se
Fax: 0524 - 400 01



Nordvikskolan Husållningssällskapet - Noraström
Nordvik 108 Kontakt: Carina Wallin
872 98  Noraström Mobil:
Tel: 070-2323486 Email: carina.u.wallin@gmail.com
Fax: www.naturbruk.net



Plusutbildning AB - Stockholm
Årstaängsvägen 9 Kontakt: Mikael Mossberg
117 43  Stockholm Mobil: 0703 393960
Tel: 08 440 71 60 Email: mikael.mossberg@lexicon.se
Fax: www.plus.se



Siljans Träd gräs och stenar - Tällberg
Tällbergsvägen 103 Kontakt: Hans Bill
793 70  Tällberg Mobil: 070 4273301
Tel: Email: info@tradgrasostenar.se
Fax:



Siv Stagman Trädgårdsmästare - Västerhaninge
Åkervägen 13 Kontakt: Siv Stagman
137 41  Västerhaninge Mobil: 073 667 57 07
Tel: 073 667 57 07 Email: siv.stagman@gmail.com
Fax:



Skillebyholm Trädgårdsutbildning - Järna
Skillebyholm Kontakt: Daniel Björklund Jonsson/ Ylva Landerholm
153 91  Järna Mobil: 0702 930 412
Tel: 08 551 577 85 Email: daniel@skillebyholm.com
Fax: www.skillebyholm.com



SKKF - Stockholm
Box 19071 Kontakt: Ronny Holm
104 32  Stockholm Mobil: 070-668 63 82
Tel: 08 - 15 05 40 Email: ronny.holm@skkf.se
Fax: 08-612 80 36



Stockholm stad, Jobbstart - Stockholm
Box 10014 Kontakt: Pierre Rouxholt
121 26  Stockholm Mobil:
Tel: 08 50835822 Email: pierre.rouxholt@stockholm.se
Fax:



Tenhults naturbruksgymnasie - Tenhult
Huskvarnavägen 28 Kontakt: Malin Fredholm Petrén
560 27  Tenhult Mobil:
Tel: 036-32 68 00 Email: tenhults.naturbruksgymnasium@rjl.se
Fax:



Trädgårdsakademin AB - Ängelholm
Valhall Park, Skålgropsvägen 16 Kontakt: Anette Åkerström
262 74  Ängelholm Mobil: 0709 - 84 01 87
Tel: 042-130020 Email: info@trga.se
Fax: www.trga.se



Trädgårdsmiljö i Kristianstad AB - Knislinge
Holmavägen 10 Kontakt: Göran Andersson
289 32  Knislinge Mobil: 070 - 345 87 47
Tel: 044-612 68 Email: goran@tradgardsutbildning.com
Fax: 044-612 68 www.tradgardsutbildning.com



Vedevåg Trädgård - Vedevåg
Östra Borsvägen 17 Kontakt: Mikael Magnusson
711 72  Vedevåg Mobil: 072 3945066
Tel: Email: vedevaggarden@gmail.com
Fax: www.vedevågsträdgård.se



Växtteknik PS Konsult AB - Gränna
Brahegatan 17 Kontakt: Peter Sandberg
563 32  Gränna Mobil: 073 - 629 21 72
Tel: 0390 - 103 57 Email: peter@vaxtteknik.se
Fax: www.vaxtteknik.se



Yrkesakademin AB/Fastighetsakademin - Falun/Göteborg
Box 127 Kontakt: Tony Ivarsson/Eva Fritz
791 23  Falun/Göteborg Mobil: 072 587 22 95/070 143 87 88
Tel: Email: tony.ivarsson@ya.se/eva.fritz@fastighetsakademin.se
Fax:



Öknaskolan - Tystberga
Tystberga Kontakt: Ylva Landerholm
611 99  Tystberga Mobil: 070 6669924
Tel: 0155 264800 Email: ylva.landerholm@oknaskolan.se
Fax: www.oknaskolan.se



 
 
YRKESBEVIS.COM